Başarı Hikayeleri

Başlarken

M-Otel Turizm yazılımı konusunda 29 yıllık bilgi birikimini elinde bulunduran bir teknoloji firmasının projesidir. Firma otel arama motoru olarak hizmet vermektedir. Konaklama araştırması yapan kullanıcılara otel fiyatlarını karşılaştırarak en uygun fiyattan yararlanmalarını sağlamaktadır. ROK Dijital ile tanışmaları da projenin hayata ilk geçtiği zamanda oldu.

Hedefler

Öncelikli hedefimiz marka bilinirliğini ve sitenin kullanım oranını arttırmaktı. Bu sebeple Google Görüntülü Reklam Ağı sayesinde alakalı hedef kitleye ulaşıldı. İlerleyen aşamalarda tanıtım filmi hazırlanarak YouTube Trueview reklamlarına geçiş yapıldı. Yapılan optimizasyonlar sayesinde reklamın yatırım getirisi belirli bir dengeye ulaştı.

Başarılar

Reklamlara başladıktan 1 ay sonra yeniden pazarlama (remarketing) çalışmaları için özel kampanyalar hazırlandı. Kitle analizleri sayesinde siteye gelen kullanıcılardan rezervasyon gerçekleştirme potansiyeli yüksek olanlar ayrıştırıldı. Yaz / Kış Turizmine yönelik farklı stratejiler izlendi. Site trafiği aylık 100.000 üzerine çıktı. Şu anda ise 8 farklı reklam türünde gelişmiş stratejiler ile reklam çalışmalarımız devam ediyor.
m-otel
hırdavatan

Başlarken

Hırdavatan.com 1946 yılından bu yana ticari faliyetini sürdüren Sezgin Makine Tic.Ltd.Şti’nin online satış sitesidir.Yarım asırdan fazla geçmişi ile teknik hırdavat sektöründe bir çok markanın distribütörlüğünü almıştır. Uzun yıllardan beri ticaret hayatında, büyük çaptaki sanayi kuruluşlarının çeşitli teknik ve sanayi malzeme ihtiyaçlarını gidermektedir.

Hedefler

Hırdavat sektöründe yüksek marka bilinirliğini ve rakiplerine göre uygun fiyat avantajı ile öne çıkan müşterimiz için satışlarınızı arttırmaya yönelik Google Alışveriş Reklamları’nı önerdik. Müşterimiz açısından alışveriş reklamlarının avantajı olan ürünlerdeki uygun fiyatları potansiyel müşterilerine göstererek satışa hızlıca yönelmeleri amaçlanmıştır.

Başarılar

2016’nın Ağustos ayında başlanan reklamlar ile şirket geçmiş aylardaki cirolarını %60 oranında arttı. Google’da reklam verilen dönemler incelendiğinde tüm site trafiğinin %50 ile %60 aralığındaki kısmını, reklamlar aracılığıyla gelen kullanıcılar oluşturdu. Her markadaki ürünler için ayrı kampanyalar düzenlendi. Reklamlar için sağlanan haftalık optimizasyonlar sayesinde gün geçtikçe elde edilen satış miktarları yükseldi.

Başlarken

Mersin Tüp Bebek Merkezi Op. Dr. Necip Öztürk ve tecrübeli ekibi ile kadın hastalıkları ve tüp bebek tedavisi konularında öncü bir kurumdur. ROK Dijital ile tanışmaları merkezin büyüme kararı esnasında oldu. Büyümeyi Google Ads ve Facebook reklamları sayesinde dijital mecrada gerçekleştirmeyi tercih ettiler.

Hedefler

Tüp bebek hizmetinin bulunmadığı illerde merkezin marka bilinirliğinin yükseltmek. Era, Harmony testi gibi genetik tarama testlerinin bulunmadığı bölgelerdeki danışanlara ulaşmak.

Başarılar

Öncelikle reklamın gösterim alacağı iller ve rekabet durumu araştırıldı. Böylece detaylı bir yer hedeflemesi yapıldı. Google Ads Arama Ağı reklamlarında her hizmet türü için ayrı reklam grupları hazırlanıp, her birisi için özel reklam metinleri eklendi. Facebook reklamlarında ise Facebook sayfa beğenilerini arttırmak amacı ile tüp bebek merkezi ile ilgilenen ve belirli yaş aralığında çocuğu olmayan aileleri hedeflendi. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden bir çok aileye destek verildi. Bununla beraber doktorun ve ekibin başarılı sonuçları sayesinde referansla ulaşan kişi sayılarında da artış oldu.
mersintupbebek
Call Now Button