Sosyal Medya Yönetimi

sosyal-medya-yönetimi

 

Sosyal Medya Yönetiminin Önemi

 

Günümüzde gelişen teknolojiyle ve internet kullanım alanının geniş kitlelere yayılmasıyla birlikte iletişim bir kat daha güçlü ve önemli hale geldi. Sosyal medya yalnızca kişisel olarak değil, kurum ve marka bazında da önemli bir unsurdur.

Dijital ortamda marka olarak kendi varlığınızı kabul etmek ve karşı tarafa sunmak için birtakım çalışmalara ihtiyaç duyulur.

Markaların sosyal medya üzerinden ihtiyaçlarını karşılamak için yapılacak olan ilk analiz, sosyal medyadaki şu anki konumunu inceleyerek markanın eksik ve yanlış yönlerini belirlemek, sosyal medyadaki toplam takipçi sayısı, hangi mecralardan paylaşım yapıldığı, nasıl etkileşimde bulunduğunu tespit etmektir. Bir sonraki adımda ise rakip markaların sosyal medyadaki durumlarını incelemektir. Tüm bu süreçlerden sonra sosyal medya hesabınızda takipçilerinize yönelik olarak paylaşımlar da bulunabilirsiniz.

 

Neler Yapıyoruz ?

 

 • Sosyal medya yönetim ekibimiz tarafından ilk olarak markanın dijital platformdaki analizi yapıldıktan sonra markayı kullanıcılar tarafından daha ilgi çekici hale getirmek ve trafiği arttırmak için dijital strateji planı hazırlıyoruz.
 • Hangi sosyal ağlardan kullanıcılara ulaşım sağlayacağının belirliyoruz.
 • İçerikler belirlendikten sonra, bunları özel tasarım haline getiriyoruz.
 • Günde – haftada kaç içerik paylaşımı yapılacak, konu başlıkları neler olacak bu gibi cevapları önceden belirleyip, plan dahilinde sizinle paylaşıyoruz.
 • İsteğe bağlı olarak yorum ve mesajları cevaplayarak, detaylı bilgi talep eden müşterilerin firmanıza yönlendiriyoruz.
 • Kampanya dönemlerinizde hangi hashtagleri kullanarak kampanya çalışması yapacağımızı önceden planlıyoruz.
 • İçeriklerde hangi iletişim dili kullanılacak, hedef kitleye nasıl seslenilecek bunları belirliyoruz.
 • İyi analiz edilerek hazırlanmış detaylı aylık/haftalık rapor içeriklerinin paylaşımında bulunarak mevcut stratejiniz doğru mu ilerliyor? Neleri değiştirmelisiniz? gibi soruların cevaplarını bulup, bir sonraki çalışmada belirlenen yeni strateji ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 
Kısaca, kurumsal internet siteniz ve sosyal medya hesaplarınız arama motorlarında sizin varlığınızı temsil eder. Siz de markanızın sosyal medya platformlarında doğru bir şekilde aktif rol almasını istiyorsanız markanızı sosyal medya uzmanlarına emanet etmelisiniz. Bu sayede sosyal medya yönetimi süreci doğru işlemektedir. Hem dijital hedeflerinize hem de satış hedeflerinize çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

sosyal-medya-yönetimi-izmir

Sosyal Medya Yönetimi İçin Neden Ajans Hizmeti Almalıyım ?

 

 • Sorumluluk, zaman ve kreatif yetenekler isteyen sosyal medya yönetimi sürecinde, ROK Dijital’in sektörel ve marka tecrübesi ile birlikte işletmenizin dijital ortamda daha hızlı bir şekilde yol almasını sağlıyoruz.
 •  

Sosyal Medya Yönetimine Nasıl Başlamalıyım ?

 

 • Sosyal medya yönetimi teklifi almak için ROK Dijital‘e 0850 532 5735 numaralı telefondan ya da www.rokdijital.com adresindeki başvuru formlarından ulaşın. Siz işleriniz ile ilgilenirken bırakın profesyonel ekibimiz tarafından dijital dünyada sosyal medyanız en iyi şekilde yönetilsin.

 

Unutmayın Doğru Hamle Başarı Getirir!

 

 

Call Now Button