Google Alışveriş Reklamları

Google Alışveriş Reklamları

 

Fiyat Avantajı Sunarak Satışlarınızı Katlayın!

 

E-ticaret siteleri için en avantajlı reklam türü olan Google Alışveriş Reklamları (Google Shopping Ads) ile ürünlerinizle ilgili arama yapan kullanıcılara ürünlerinizi ücretsiz olarak gösterebilirsiniz. Google alışveriş sonuçları başlığı altında ürününüzün fiyatı, görseli ve açıklamasıyla beraber reklamlarınız gösterilir. Bu aşamada sizin ve diğer reklamverenlerin ürünlerini gören kullanıcılar değerlendirme yaparak aradıkları kriterlere uygun ürüne tıklayıp reklamverenlerin web sitelerine ulaşır. Sitenizdeki diğer basamakların atlanarak kullanıcının direkt satın al sayfasına yönlendirilmesi de satışı oldukça hızlandıran bir özelliktir. Fiyat avantajı olan ürünleriniz ya da elinizdeki stoğu hızlıca eritmek istediğiniz ürünlerde son derece etkili bir reklam türüdür.

 

Alışveriş reklamlarında benzer ürünlerin reklamınızı yapan farklı reklam verenler de olacaktır. Bu reklam türünün farkı ürünlerin fiyatlarının da reklamda yer alması olduğundan dolayı ne kadar avantajlı fiyat sunarsanız kullanıcıların sizi tercih etmesi daha kolay olacaktır.

 

Alışveriş Reklamları Kampanya Oluşturma

 

Google Alışveriş reklamlarına başlamak için Merchant Center hesabında ürünlerin doğrulanması ve Google Ads hesabında kampanya oluşturulması gerekir. Bu aşamada ROK Dijital’e ürün verilerinizi içeren bir dosyayı iletmeniz yeterli olacaktır. Geriye kalan tüm aşamalar profesyonel ekibimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

 

Reklamlara başladığımız ilk günden itibaren web sitenize yerleştirilen Google Geri Dönüşüm Takip Kodu sayesinde hangi ürünlerden ne kadar satış yapıldığını ölçümler, hesap stratejilerimizi müşteri davranışlarına göre geliştiririz. Yatırım getirisi yüksek olan ürünlere odaklanıp karlılığınızı artırırız.

 

Alışveriş Reklamları

 

Google Alışveriş Reklamları’na Nasıl Başlamalıyım?

 

  • E-Ticaret sitenizin ürünlerinin bulunduğu XML linkini paylaşın
  • Hangi ürünlerin sizin için daha önemli olduğunu seçin
  • Reklamlarınız için bir bütçe ayırın ( ödeyeceğiniz Google reklam ücretini miktarını belirleyin )
  • ROK Dijital‘e 0850 532 5735 numaralı telefondan ya da www.rokdijital.com adresindeki başvuru formlarından ulaşın. Siz işleriniz ile ilgilenirken bırakın profesyonel ekibimiz reklamlarınızı yönetsin.

 

 

Unutmayın Doğru Hamle Başarı Getirir!

 

Call Now Button