Twitter Reklamları

Twitter Reklamları
140 Karakter ile Markanızı Tanıtın!

 

Son zamanlarda artan kullanım oranıyla beraber Twitter, bütün işletmeler için oldukça uygun bir reklam alanı olmuştur. Twitter reklam modelleri her geçen gün geliştirip sayısını arttırmaktadır. Sponsorlu tweetler , sponsorlu hesaplar ve sponsorlu gündem gibi hedefleme seçenekleri henüz sizi takip etmeye başlamamış olan kişilerin mesajlarınızı okumasını sağlayabilirsiniz. Twitter reklamları takipçi sayınızın hızlı bir şekilde artmasına yardımcı olduğu için markanızın bilinirliği de aynı oranda artacaktır.

 

Hedef kitlenizi seçin

Takipçilerinizinkilere benzer ilgi alanlarına, coğrafyaya, cinsiyete, cihaza veya kullanıcılara göre hedefleme yaparak doğru kitleye ulaşın. Bunun yanı sıra, başkalarının Tweetlerindeki anahtar kelimeleri hedefleyerek mesajınızın uygunluk düzeyini en yükseğe çıkarın.

 

Mesajınızı güçlendirin ve keşfedilmesini sağlayın

 

Tweetlerinizi ve hesabınızı sizinle ilgilenen daha fazla kişiye ulaştırın.

 

Ücretlendirme

 

Twitter reklamlarında ücretlendirme her reklam modeline göre farklılık göstermektedir.

 

Raporlama

 

Takipçi tabanınızın büyümesini izleyin ve insanların tek tek her Tweet ile nasıl etkileşime girdiğini inceleyin.

 

 

Twitter Reklam Türleri

 

 

Twitter kendi içerisinde 3 ana reklam modeli bulunduruyordu. 2015 yılı sonrası bu rakama farklı hedefleme seçenekleri ile 15 reklam türü daha eklendi. Bunlardan bazılarını aşağıda paylaşıyoruz.

 

twitter reklam

 

1- Sponsorlu gündem (Promoted Trend)

 

Bu reklam modelinin daha çok kısa süreli tanıtım ve reklam dönemlerinde kullanılması faydalıdır. Lansman ve tanıtım dönemleri gibi dönemlerde bu reklam modelini tercih ederek reklamınızı gündeme oturtabilir ve çok daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz. çünkü bu twitter reklam modeli 1 gün için satın alınan bir reklam modelidir. Markanızın reklamı için seçmiş olduğunuz hashtag ile 24 saat boyunca gündemde kalmanıza olanak tanır.

 

2- Sponsorlu Hesap (Promoted Account)

 

Bu reklam modeli takipçi sayısını arttırma amaçlı kullanılır. Kimi takip etmeli bölümünde reklamınızın tek başına ve üst sırada görüntülenmesini sağladığı için kullanıcıların dikkatini çekme olasılığınızı arttıran bir reklam modelidir.

 

3- Sponsorlu Tweet (Promoted Tweet)

 

Bu Twitter reklam modelinde ise Twiter henüz takipçiniz olmayan hesaplara reklamınızı göstermenizi sağlar. Belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeler aracılığı ile düzenlediğiniz reklamlar takipçiniz olmayan kullanıcıların arama sonuçlarında çıkar. Kullanıcılar Twitter’da bir arama yaptığında reklamınızı görür ve eğer ilgisini çekerse reklamınıza tıklar.

 

4- Twitter Video Reklamları

 

Etkili reklam modellerinden biri olan video reklamları açısından Vine, Facebook , YouTube gibi kanalları geriden takip etmiş olsa da Twitter üzerinden yapılabiliyor. Ücretlendirme biçimi diğer sosyal ağlarda olduğu gibi izlenme başına belirlenen video reklamları kullanıcılara sponsorlu reklamları olarak gösteriliyor.

 

5- Web Sitesi Tıklamaları (Twitter WebSite Cards)

 

Web sitelerinin trafiğini yükseltmeyi hedefleyen reklam modelidir.

 

6) Twitter Uygulama Yükleme Reklamları

 

Kullanıcıların haber akışlarında görüntülenmesini sağlıyor. Kullanıcılar uygulamayı indirmek isterlerse reklamın yanındaki indir butonuna tıklayarak Google Play veya Apple App Store üzerinden tek tıklama ile mobil cihazlarına indirilmesini sağlayabiliyor.

 

7) Hava Durumu Hedeflemeli Twitter Reklamları

 

Diğer sosyal ağ reklamlarında daha önce karşılaşılmamış olan bu reklam modelinin hayata geçirilmesinde Kullanıcıların Twitter’a bağlandıkları bölgedeki hava durumuna göre reklam hedeflemesi yapılması sağlanıyor. Özellikle belli mevsimlere yönelik ürünler satan reklamverenlerin oldukça işine yarayacak olan bir reklam modelidir.

 

Twitter Reklamları

 

 

 

Twitter Reklamları’na Nasıl Başlamalıyım?

 

 

  • Hangi ürün ya da hizmetlerinizden ön plana çıkarmak istediğinizi seçin,
  • Reklamlarınız için bir bütçe ayırın ( ödeyeceğiniz reklam ücretini miktarını belirleyin )
  • ROK Dijital‘e 0850 532 5735 numaralı telefondan ya da www.rokdijital.com adresindeki başvuru formlarından ulaşın. Siz işleriniz ile ilgilenirken bırakın profesyonel ekibimiz reklamlarınızı yönetsin.

Unutmayın Doğru Hamle Başarı Getirir!

 

Call Now Button