Instagram Reklamları

Instagram Reklamları

Instagram Reklamları ile Sosyal Medyada Yer Alın!

 

Instagram reklamları, gün geçtikçe yükselen kullanıcı artışı ile beraber, ürün ya da hizmetiniz için hedeflediğimiz uygun kitlelere hızlı bir şekilde ulaşımınızı sağlayarak sosyal medyada markanızı yaygınlaştırmak için gerçekleşen en verimli reklam alanlarından biridir.

 

Instagram üzerinden görsel bir içerik sayesinde reklam vererek hedef kitleniz ile etkileşim kurmanıza yardımcı oluruz. Reklamlarınız, en doğru stratejiyle hazırladığımız reklamların bütçesini ve hedeflemelerini belirledikten sonra yayınlanmaya başlar. Instagram reklamınız, kullanıcıların Instagram akışlarında arkadaşları, aileleri ve takip ettikleri diğer Instagram hesapları tarafından paylaşılan görsellerle ve videolarla birlikte gösterilir. Instagram’da yayınlanacak reklamlar oluşturmak için bir Facebook sayfanızın olması gerekir. Reklamların değerlendirme süreci Facebook ile aynı şekildedir.

 

Instagram Reklamları Sayesinde,

 

Kullanıcıları web sitenize çekebilir,
Uygulamanızı indirmelerini sağlayabilir,
Video görüntülenmesi elde edebilir,
Marka bilinirliği kazanabilirsiniz.

 

Instagram reklamlarında tıpkı Facebook reklamları’nda olduğu gibi yalnızca kullanıcı reklamınızla etkileşim kurduğunda (beğenme, yorum yapma, internet sitesine gitme) ödeme yaparsınız. Reklamlarınızın gösteriminde herhangi bir maliyet oluşmaz. Böylece reklamlarınızla ilgilenmeyen kullanıcılar için herhangi bir ödeme yapmazsınız.

 

Instagram Reklamları Nasıl Görünür?

 

Instagram Reklamlarınızda Tek Bir Görsel Kullanma

 

Instagram reklamınızda tek bir görsel kullanıyorsanız, reklamınızı oluştururken seçtiğiniz formata bağlı olarak görseliniz kare veya yatay formatta görünebilir.

 

Instagram Reklamları

 

Instagram Reklamlarınızda Dönen Formatı Kullanma

 

Instagram reklamınızın kreatifi olarak dönen formatı kullanırsanız, Instagram reklamınız kare formatta görünür. İnsanlar, görselin sağında ve solunda yer alan oklara tıklayarak dönen formatlı reklamdaki diğer görselleri görebilir.

 

Instagram Reklam

 

Instagram Reklamlarınızda Video Kullanma

 

Instagram reklamınızda video kreatifi kullanıyorsanız, reklamınızı oluştururken seçtiğiniz formata bağlı olarak videonuz kare veya yatay formatta görünebilir.

 

Instagram Reklamı

 

Instagram Reklamları’na Nasıl Başlamalıyım?

 

  • Hangi ürün ya da hizmetlerinizden ön plana çıkarmak istediğinizi seçin,
  • Reklamlarınız için bir bütçe ayırın ( ödeyeceğiniz Instagram reklam ücretini miktarını belirleyin )
  • ROK Dijital‘e 0850 532 5735 numaralı telefondan ya da www.rokdijital.com adresindeki başvuru formlarından ulaşın. Siz işleriniz ile ilgilenirken bırakın profesyonel ekibimiz reklamlarınızı yönetsin.

 

 

Call Now Button