YouTube Reklamları

 

YouTube Reklamları

YouTube reklamları ile Videolarınızı Tüm Dünya İzlesin!

 

YouTube Reklamları sayesinde, dünyanın en çok kullanılan video paylaşım sitesinde, görsel reklamlarınız yayınlanır ve görselliğin gücü sayesinde firmanızın hedeflerini ve hizmetlerini çok daha akılda kalıcı bir şekilde tanıtabilirsiniz. YouTube Reklamları işinizin doğru kullanıcılara ulaşmasında TV reklamlarına göre daha etkilidir. Böylece hem web sitenize trafik artışı sağlanır hem de markanızın bilinirliği artar.
Ürün ya da hizmetleriniz hakkında oluşturacağınız ilgi çekici bir görsel içeriği ( resimli banner ya da video ) hedeflediğiniz kitleyle YouTube üzerinde buluşturabilirsiniz. YouTube’a yüklenen her video bir reklam alanı olabilir.

YouTube reklamları ne için kullanılmalıdır?

 

Marka Bilinirliğini arttırmak: YouTube videoları markalaşmanıza ve işletmenizin kişiliğinin tanınmasına yardımcı olur.
Ürün Tanıtımları: Videolar yeni ürünlerin tanıtılmasında ve kullanıcıların heycanlanmasında en etkili yollardan birisidir.

 

YouTube içerisinde nerelerde reklam verilir?

 

1) Yayın içi (In Stream) TrueView reklamları

 

YouTube’daki videolardan önce ve Google Görüntülü Reklam Ağı’nda göstermek istenilen video içeriği varsa bu reklam biçimi kullanabilir. Atlanabilir video reklamlar, izleyicilerin reklamı isterlerse 5 saniye sonra atlamasına olanak tanır. Yayın içi TrueView (In-stream) videoları, YouTube izleme sayfalarının yanı sıra Görüntülü Reklam Ağı’ndaki video iş ortağı siteleri ve uygulamalarında yer alan videolarda gösterilebilir.

 

Youtube In Stream
2) TrueView video Discovery Reklamları

 

YouTube videolarının yanında, bir YouTube arama sonucunun parçası olarak veya Google Görüntülü Reklam Ağı’ndaki diğer içeriklerde video tanıtmak için bu biçimi kullanabilirsiniz. Reklamlar, videonunun küçük resmi ile birkaç satırlık metinden oluşur. Reklamın tam boyutu ve görünümü gösterildiği yere bağlı olarak değişebilse de, video discovery reklamları kullanıcıları videoyu izlemek için her zaman tıklama yapmaya davet eder. YouTube Reklamları aşağıdaki alanlarda gösterim alır:

 

YouTube arama sonuçlarında
İlgili YouTube videolarının yanında
YouTube ana sayfasında
Bir YouTube izleme sayfasında yer paylaşımı olarak
Görüntülü Reklam Ağı’ndaki iş ortağı siteleri ve uygulamalarında

 

Youtube Reklamları

 

3) Tampon (Bumper) reklamlar

 

İzleyicilere kısa ve akılda kalıcı bir mesajla ulaşmak isteniliyorsa bu reklam biçimi tercih edilir. Videonun görüntülenebilmesi için 6 saniyeye kadar süren atlanamayan video reklamların izlenmesi gerekir. Tampon reklamlar YouTube’daki diğer videolardan önce veya iş ortağı sitelerinde ve Görüntülü Reklam Ağı’ndaki uygulamalarda gösterilebilir. Reklamın gösterildiği her 1000 sefer için ücret ödenir.

 

Alternatif YouTube Video Reklamcılığı Özellikleri ve Araçları

 

YouTube Analytics Verileri: YouTube kullanıcılara zengin bir data sunuyor. Kullanıcıların videolarını kaç kez izlediğini, hangi saniyede izlenmenin bırakıldığı, izleyen lullanıcıların özellikleri gibi daha bir çok veriyi raporluyor.
Yeniden Pazarlama (ReMarketing): Daha önce web sitesini ziyaret eden ya da videonuzu izleyen kullanıcıların karşısına YouTube yeniden pazarlama sayesinde tekrar çıkabilirsiniz.
Kanal Hedefleme: Reklamlarınızın görünmesini istediğiniz YouTube kanalları özel olarak hedeflenebilir.
Gelişmiş Hedefleme Seçenekleri: Demografik hedefleme seçenekleri sayesinde reklamları görecek kullanıcıları yaş, cinsiyet, medeni durum gibi hedeflemeler ile belirleyebilirsiniz.
Mobil Reklamlar: YouTube mobil uygulaması sayesinde mobil ve tablet gösterimlerinde kullanıcıların reklamları izlemesini kolaylaştırabilirsiniz.

 

YouTube Reklamları’na Nasıl Başlamalıyım?

 

  • Hangi videolarınızı ön plana çıkarmak istediğinizi seçin,
  • Reklamlarınız için bir bütçe ayırın ( ödeyeceğiniz reklam ücretini miktarını belirleyin )
  • ROK Dijital‘e 0850 532 5735 numaralı telefondan ya da www.rokdijital.com adresindeki başvuru formlarından ulaşın. Siz işleriniz ile ilgilenirken bırakın profesyonel ekibimiz reklamlarınızı yönetsin.

 

 

Call Now Button