WhatsApp’tan Yeni Bir Özellik: Ürün Kataloğu!

whatsapp ürün kataloğu

WhatsApp’tan Yeni Bir Özellik: Ürün Kataloğu!

Facebook, geçtiğimiz günlerde 2019 yılında düzenlediği F8 Geliştirici Konferansı sırasında WhatsApp Business kullanan ‘küçük’ işletmeler için oldukça önemli olan ‘ürün kataloğu’ özelliğini duyurdu. Bu yeni özellik sayesinde küçük işletmelerin ürün kataloglarını direkt olarak mesajlaşma üzerinden WhatsApp’ta sergilemesini mümkün kılmaktadır.

 
whatsapp ürün
 

Küçük çaplı işletmeler için ‘kaliteli’ bir internet sitesi oluşturmak ve buradan sipariş almak diğer firmalara göre yüksek maliyetli bir iştir. Çevrimiçi alışveriş platformları ise komisyon aldıklarından karlılığın azalmasına neden olmaktadır. Ürün katalogu özelliği sayesinde tüketiciler, sipariş vermek istedikleri işletmenin sohbet penceresini açıp ürün kataloğunu inceleyerek istediği ürünü kolay bir şekilde sipariş edebilir hale getirmektedir.

 

Bu sayede küçük işletmeler ürünlerini satmak için herhangi bir çevrimiçi alışveriş platformuna ya da internet sitesine ihtiyaç duymadan direkt olarak WhatsApp’tan satış yapabilecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
 
Formu Doldurun, Sizi Arayalım!