WhatsApp Reklam Göstermeye Başlıyor!

whatsapp-reklamları

WhatsApp Reklam Göstermeye Başlıyor!

WhatsApp, Durum bölümünde çok yakında kullanıcılarına arkadaşları tarafından yapılan paylaşımların yanı sıra reklam gösterimi yapmayı planlıyor. Konu ile ilgili detayları WhatsApp’ın başkan yardımcısı Chris Daniels Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenen bir etkinlikte duyurdu.
 
Daniels, reklamların WhatsApp’ın öncelikli gelir kaynağı olacağını belirtti. Şirketlere daha geniş kitlelere ulaşma imkanı sağlayacaklarını söyleyen Daniels, reklam gösteriminin başlangıcı için henüz bir tarih vermedi.
 
Durum özelliği geçtiğimiz yıl Instagram ve Snapchat’in popüler hikaye özelliğinin uyarlaması olarak WhatsApp’a eklenmişti. Hatırı sayılır bir popülarite yakalayan özellik, kullanıcı sayısı bakımından Snapchat’i geride bırakmayı başarmıştı. Kullanıcılara metin, fotoğraf ve video kombinasyonundan oluşan paylaşım yapma imkanı veren WhatsApp Durum özelliği ile yapılan paylaşımlar, 24 saatin sonunda otomatik olarak siliniyor.
 
Facebook’un sahibi olduğu mesaj servisinin nasıl para kazanacağına ilişkin sorular, servisin yıllık abonelik ücret almayı bırakmasından bu yana Facebook’tan o dönemde yapılan açıklamada, kullanıcıların iletişimlerini kesintiye uğratacak reklamlarla karşılaşmayacağının altını çizmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
 
Formu Doldurun, Sizi Arayalım!