Instagram’da Influencerlar için Doğrudan Satış Yapabilme Özelliği!

Instagram’da Influencerlar için Doğrudan Satış Yapabilme Özelliği!

()

Facebook, Instagram’da artık içerik üreticilerinin de paylaştıkları ürünler hakkında satışa yönelik etiket kullanabileceği ve gönderileri ya da hikayeleri görüntüleyen kullanıcılarına doğrudan satış yapabileceğini açıkladı. 

Bu özellik şu an için ABD’li kullanıcıların ve yeni checkout beta programına dahil olan işletmeler tarafından etiketlenen ürünlerde geçerlidir. 

Bu yeni özelliğin yayına girmesiyle birlikte Instagram’ın gelir kaynaklarında gözle görülür bir değişiklik olabilir. Milyonlarca takipçisi olan Influencerların doğrudan satış yapabilmesi, Instagram’ın reklamdan çok e-ticaret alanında büyümesine katkıda bulunacaktır. Ayrıca Instagram’ın bir diğer özelliği de, bu zamana kadar sadece seçilen işletmeler ve markalar tarafından kullanılabilen  ‘bağış yap’ çıkartmaları ile Influencerlar’da artık hikayelerde  etiketleme özelliği kullanabilecek olmasıdır. 

Şu an için içerik üreticileri, gönderi üzerinden yapılan satışlardan pay alamıyor olsa da önümüzdeki günlerde Facebook’un bu yönde bir geliştirmeyi yayına alması olası bir durumdur. Facebook’dan gelen bilgilere göre, yapılan satışlardan Influencerlar alışveriş gönderileriyle ilgili ek istatistiklere erişebilecek. Bu istatistikler arasında etkileşim ve alışveriş odağında verilere de yer verilecek. Bu sayede geçimini sadece içerik üreticiliğinden kazanan Influencerlar markalar ile daha karlı anlaşmalara imza atabilir. 

Instagram, bu özelliği test etmek için önümüzdeki haftalarda Gigi Hadid, Kim Kardashian West, Kris Jenner, Kylie Jenner ve Leesa Angelique ‘in de dahil olduğu küçük bir içerik üreticisi grubuyla çalışmalara başlayabilir. 

 

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla! (1-5 arası)

Ortalama / 5. Oy sayısı

Şimdiye kadar oy veren olmadı. İlk sen ol!

Eğer Yazımızı Beğendiysen...

Sosyal Medyada Paylaşabilirsin!

Bu yazıyı beğenmediğinize üzüldük.

Yazıyı geliştirmemize yardım et

Bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi bize iletebilir misin?

Call Now Button
Formu Doldurun, Sizi Arayalım!