Instagram’da Canlı Yayın Üzerinden Para Kazanma Dönemi Başlıyor!

instagram canlı yayın para kazanma

Instagram’da Canlı Yayın Üzerinden Para Kazanma Dönemi Başlıyor!

()

Dünyada milyonlarca insanın kullandığı sosyal medya ağı olan Instagram, canlı yayınların giderek yükselmesi ve geniş kitlelere hitap etmesi özelliği ile son dönemde oldukça popüler bir hal almaya başladı.


Yaklaşık bir senedir dünyayı etkisi altına alan corona virüs nedeniyle insanlar işlerini evden çıkmadan halletmeye çalışmaktadır. Evde bulundukları süre içerisinde ise sosyal medyada oldukça fazla vakit geçirmeye başlamışlardır. Burada geçirilen süreden para kazanmaya çalışmak da insanlar için oldukça cazip bir fikir haline geldiği için Instagram canlı yayın rozetleri ve IGTV reklamlarıyla, video içerik üreticilerinin para kazanmasını sağlamayı hedeflemeye başladı. Bu yeni özellik henüz tüm kullanıcılar için hayata geçmese de ilk aşamada kısıtlı sayıda kullanıcıya açılacaktır. 

Canlı yayını izleyen seyirciler, rozet satın alarak yayıncıya destek olabilecek. Üç farklı fiyatta rozet satın alabileceklerdir. Rozetlerin ABD fiyatı 1 dolar, 2 dolar ve 5 dolar olarak belirlenmiştir. Türkiye fiyatını henüz belli değildir.  Rozet alan kullanıcıların isimleri yayın esnasında “… kişisi rozet satın aldı” şeklinde gösterilecek. Bu kullanıcılar sohbete yazdığında isimlerinin yanında kalp ikonu gözükmektedir. Aslında canlı yayın yapanlar ile rozeti olanlar arasında daha iyi bir diyalog oluşmasına katkı sağlaması hedeflenmektedir. Rozeti olan kullanıcıların soruları daha görünür olacak ve canlı yayın sahibinin soruları yanıtlama ihtimali de böylelikle yükselecektir.

Şuanda test aşamasında olduğu için Instagram üreticilerinin kazandığı gelirlerden pay almıyor ancak kullanıma açıldığında Instagram’da gelirden kendi komisyonunun keseceğini de ayrıca duyurmuştur.

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla! (1-5 arası)

Ortalama / 5. Oy sayısı

Şimdiye kadar oy veren olmadı. İlk sen ol!

Eğer Yazımızı Beğendiysen...

Sosyal Medyada Paylaşabilirsin!

Bu yazıyı beğenmediğinize üzüldük.

Yazıyı geliştirmemize yardım et

Bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi bize iletebilir misin?

Call Now Button