Instagram’da Beğeni Sayısı Gizleniyor!

instagram beğeni sayısı1

Instagram’da Beğeni Sayısı Gizleniyor!

()

Instagram’ın ilk zamanlarından beri kullanıcılar, paylaştıkları gönderilerin ve diğer takip ettikleri kullanıcılarının gönderilerine gelen beğeni sayılarını görebiliyordu. Ancak yakın zamanda gelmesi beklenen önemli güncelleme ile birlikte artık kendi fotoğraflarınız dışında diğer kullanıcıların gönderilerine gelen beğeni sayılarını göremeyeceksiniz.

 
Instagram’ın bir süredir beğeni sayılarını kaldıracağına dair söylentiler bulunuyordu. Ancak Instagram bu kez Twitter hesabı üzerinden resmi bir açıklama yaparak bu söylentileri resmen doğruladı. Firma, 6 pilot ülkede başlattığı test aşamasında kullanıcıların birbirlerinin beğeni sayısını görmesine artık izin vermiyor. Test sürecinin başladığı ülkeler ise şu şekilde: İtalya, Avustralya, Kanada, Brezilya, Japonya, Yeni Zelanda ve İrlanda. Seçilen ülkeler dünyanın farklı bölgelerinden seçildi ve test sonucunda planlanan stratejinin kullanıcılara nasıl etki ettiği incelenecek. Instagram’dan güncellemenin sebebine dair yaptığı açıklama ise beğeni sayısının neden kaldırılacağını açık biçimde gösteriyor:
 

“Arkadaşlarınızın paylaştığı fotoğraflara ve videolara odaklanmasını istiyoruz. Fotoğraflarınıza gelen kendi beğenilerinizi görmeye devam edebilirsiniz, ancak arkadaşlarınız gönderinizin ne kadar beğenildiğini göremez.”

 


 

Instagram, açıklamanın devamında ise şu notu paylaşmış;

 

“Bu değişikliğin, herkesin Instagram’daki deneyimine nasıl bir fayda sağlayabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için sabırsızlanıyoruz.”

 
Instagram beğeni sayısı gizlendiğinde arkadaşlarınız sizin paylaşımınıza beğenileri, siz de arkadaşlarınızın paylaşımlarına gelen beğenileri göremeyeceksiniz. Bunun yerine ‘others’ yani ‘diğerleri’ şeklinde bir ibare yer alacak.
 
instagram beğeni sayısı
 
Instagram’ın beğeni sayılarını gizlemesi hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla! (1-5 arası)

Ortalama / 5. Oy sayısı

Şimdiye kadar oy veren olmadı. İlk sen ol!

Eğer Yazımızı Beğendiysen...

Sosyal Medyada Paylaşabilirsin!

Bu yazıyı beğenmediğinize üzüldük.

Yazıyı geliştirmemize yardım et

Bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi bize iletebilir misin?

Call Now Button
Formu Doldurun, Sizi Arayalım!