Instagram Yorum Filtreleme Özelliği Geldi!

instagram yorum filtreleme

Instagram Yorum Filtreleme Özelliği Geldi!

()

1 milyar kullanıcıya ulaşan ve dünyanın en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram’a bir yeni özellik daha geldi. Yeni özelliği ile birlikte yüksek takipçili kullanıcılarına kolaylık sağlayarak yorum kısaltma özelliği getirdi. Gelen bu yeni özelliğin adı Restrict olarak açıklandı. Instagram kullanıcıları, ‘‘yorum sabitleme’, ‘toplu hesap engelleme’ ve ‘toplu yorum silme’ ‘özelliklerine kavuşarak istenmeyen kişilerin yorum yapmasını ve takipçi sayısının düşmesinin de engelliyor.

Yeni yorum yönetimi özellikleri nasıl kullanılıyor? 

Yorumlar sekmesine girdikten sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya tıkladıktan sonra ‘yorumları yönet’ ibaresini seçmeniz yeterli olacak. Sonrasında tek seferde 25 yorum silme hakkına sahip olacaksınız.

instagram yorum filtreleme

Yorum sabitleme özelliğinde ise, paylaşıma gelen istediğiniz üç yorumu sabitleyerek, herkesin görmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellik ilk olarak iOS işletim sistemine sahip olan telefonlarda yani iPhone modellerinde kullanıma sunulacak.Tıpkı YouTube’daki gibi paylaşıma gelen istediğiniz üç yorumu sabitleyerek, başta görünmesini sağlayabileceksiniz. Platform, takip edilmeyen hesapların içeriklerine etiketlemeyi de engelleyecek. 

Yüksek takipçili kullanıcılar için kullanışlı olacak yorum odaklı özelliklerin yakın zamanda tüm Instagram kullanıcılarının beğenisine sunulması bekleniyor.

Bu gibi kişisel hak ve hürriyetlerin korunması yönünde atılan radikal adımlar ile Instagram da rahatça gezintiye çıkabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla! (1-5 arası)

Ortalama / 5. Oy sayısı

Şimdiye kadar oy veren olmadı. İlk sen ol!

Eğer Yazımızı Beğendiysen...

Sosyal Medyada Paylaşabilirsin!

Bu yazıyı beğenmediğinize üzüldük.

Yazıyı geliştirmemize yardım et

Bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi bize iletebilir misin?

Call Now Button
blank
Formu Doldurun, Sizi Arayalım!