Instagram Reels Özelliği Türkiye’ye Geldi !

instagram reels

Instagram Reels Özelliği Türkiye’ye Geldi !

()

Popüler sosyal medya uygulamalarından olan Instagram’ın yeni özelliği Reels ile ilgili detaylar kullanıcılar tarafından araştırılıyor. Temmuz başında TikTok’un yasaklanmasıyla Hindistan’daki kullanıcılara açılan Reels’in, Ağustos ayının başında ABD de dahil olmak üzere 50’den fazla ülkede lansmanını gerçekleştireleceği duyrulmuştu. Reels özelliği ile kullanıcılar efektler ile 15 saniyeli videolar  görüntü çekip montajlama ve görsel efekt ekleme imkanı tanıyacak. 

Videolar Reels isimli kısımda ya da Hikayeler bölümünde takipçilerle paylaşılabilecek. Reels videoları gönderi veya Story olarak paylaşılabilecek, ayrıca herkese açık hesaplar videolarının Keşfet sekmesindeki Reels’a ayrılmış bölümde görülmesini sağlayabilecek. Reels ile sunulan yaratıcı araçlar ve Keşfet sekmesindeki bu yeni bölüm ile Instagram, insanlara içerik üreticisi olma ve dünyanın her yerinden keşfedilme fırsatı sunmayı amaçlıyor. 

Instagram kamerasında yer alan Reels birbirinden farklı düzenleme araçları sunuyor. Bu araçlar,

Ses: Instagram müzik kütüphanesinden seçim yapılabileceği gibi, insanlar kendi orijinal seslerini de kullanabilecek.

AR Efektleri: Galeride hem Instagram hem de dünyanın çeşitli yerlerindeki içerik üreticilerinin hazırladığı çeşitli Artırılmış Gerçeklik efektleri bulunuyor.

Zamanlayıcı ve Geri Sayım: Zamanlayıcı ve geri sayım ile eller serbest olarak video çekilebiliyor.

Hizalama: Birleştirilecek iki klip arasında pürüzsüz bir geçiş sağlamak amacıyla bir klipteki nesneler hizalanabiliyor.

Hız: Video ve seslerin belirli bölümleri hızlandırılabiliyor veya yavaşlatılabiliyor. Reels videolarının ayrı klipler halinde çekilip birleştirebiliyor. 

Reels videoları ayrı klipler halinde çekilip birleştirilebiliyor, tek seferde çekilebiliyor veya galeriden video yükleyerek hazırlanabiliyor.

Türkiye’deki İlk Reels Örnekleri 


Türkiye’de ilk Reels örnekleri, eğlenceli ve sıradışı içerikleriyle öne çıkan içerik üreticilerinden geldi. Bu içerik üreticiler arasında Larissa Gacemer (@larissaburak), Elvin Levinler (@elvin), Selma Çiçekdal (@selmacicekdal), Ezgi Özanlar (@peppycooky), Sibil Çetinkaya (@sibilcetinkaya) ve Uğur Şengül (@ugursengulx) yer alıyor.

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla! (1-5 arası)

Ortalama / 5. Oy sayısı

Şimdiye kadar oy veren olmadı. İlk sen ol!

Eğer Yazımızı Beğendiysen...

Sosyal Medyada Paylaşabilirsin!

Bu yazıyı beğenmediğinize üzüldük.

Yazıyı geliştirmemize yardım et

Bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi bize iletebilir misin?

Call Now Button
blank
Formu Doldurun, Sizi Arayalım!