Google, WordPress için Site Kit Eklentisini Yayınladı!

google site kit wordpress

Google, WordPress için Site Kit Eklentisini Yayınladı!

()

Google,  WordPress altyapısı kullananlar için uzun zamandır test aşamasını yürüttüğü Site Kit isimli eklentisini resmen yayınladı. Google Site Kit Ne için kullanılır, Nasıl Kurulur? Bu yazımızda bu konuları ele alacağız. 


Google Site Kit Nedir?


Bu WordPress eklentisiyle birlikte bundan sonra kullanıcılar Google Search Console, Google Analytics, PageSpeed ​​Insights, AdSense verilerini yalnızca WordPress panelini kullanarak görebilecek. Eklenti kurulduktan sonra herhangi bir kod düzenlemesi yapmadan yalnızca Google hesaplarınızın bulunduğu mail adresine erişim izni verdikten sonra verileriniz anlık olarak Site Kit panelinde gözükmeye başlayacaktır. Bu eklenti sayesinde site verilerinizi görmek adına tek tek farklı Google araçlarına girip çıkmakla uğraşmadan bu panel üzerinden çoğu önemli istatistiklere erişebileceksiniz.


Site Kit, Google araçlarını WordPress sitenize kurmanıza ve yapılandırmanıza, ziyaretçilerinizin sitenizi hangi aramalarla ve hangi yollarla ziyaret ettiği hakkında bilgi almanıza, içeriğinizi ne şekilde geliştirmeniz gerektiğine dair veriler sunar. Eklentiyi ilk olarak Haziran ayında beta olarak geliştirici modda kullanıma açan Google, yapılan geri bildirimler ile birlikte eklentiyi tam sürüm olarak yayına aldı. Henüz Türkçe çevirisi olmayan eklentinin gelecek zamanlardaki güncellemelerle Türkçeleştirilmesi bekleniyor.


Site Kit WordPress’e Nasıl Kurulur?


Eklentiye aşağıdaki bağlantı üzerinden ya da WordPress eklenti arama aracına Site Kit yazarak kurulumu sağlayabilirsiniz. Kurulumun tamamlanmasının ardından görseldeki gibi Start Setup butonuna tıklayarak diğer adımlara ilerleyebilirsiniz. Bundan sonraki aşamalarda ise tüm Google servislerine tek tek hesap izni vermeniz gerekmektedir.


Site Kit Neden Önemli?


Bu eklenti ile zamandan tasarruf ederek incelemenizin zaman alacağı verilere anlık olarak tek bir yerden ulaşabilirsiniz. Ziyaretçilerinizin sitenizi nasıl bulduğuna dair önemli verileri hem geçmiş hem anlık istatistiklerle takip edebilir, son yazılarınızın görüntülenme durumlarını veya en iyi performans gösteren sayfalarınızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca sayfalarınızın yüklenme süreleri ve sayfadan hemen çıkma oranlarını takip ederek sitenizde gerekli geliştirmeleri yapabilirsiniz.


Bu yazıyı beğendiniz mi?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla! (1-5 arası)

Ortalama / 5. Oy sayısı

Şimdiye kadar oy veren olmadı. İlk sen ol!

Eğer Yazımızı Beğendiysen...

Sosyal Medyada Paylaşabilirsin!

Bu yazıyı beğenmediğinize üzüldük.

Yazıyı geliştirmemize yardım et

Bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi bize iletebilir misin?

Call Now Button
Formu Doldurun, Sizi Arayalım!