Google+ Gidiyor, Google Currents Geliyor!

google currents

Google+ Gidiyor, Google Currents Geliyor!

()

Google+ platformunun yerini alacak olan Google Currents, 6 Temmuz’da kullanıma sunuluyor  

Google+ (Google Plus)  Nedir ?

Google tarafından Facebook’a rakip olmak adına  geliştirilen sosyal ağdır. Temelde işlevi arkadaş oluşturmak ve bunlarla ilgili paylaşımlar yapmaktı. ( Facebook’ta olduğu gibi). 

Maalesef sosyal medya tarafında umduğunu bulamayan Google, Google Plus’ı kapattı. Milyonlarca dolar yatırım yaptığı sistemi tamamen silmek istemeyen yazılım devi, Google Plus’ı kurumsal olarak düzenleyip yeniden Google Currents olarak isimlendirmeye karar verdi. 

Google Currents Nedir ve Nasıl Olacak ?

İlk olarak geçtiğimiz yıl düzenlenen Cloud Next etkinliğinde tanıtılan Google Currents, Beta olarak kullanıma sunulmuştu. Sürecini tamamlamaya hazırlanan Currents Google tarafından yapılan açıklamada  Google Plus platformundan farklı olarak herkes için değil sadece G Suite kullanıcıları için kullanıma sunulacak.  

Google Plus kullanıcılarının tüm içerikleri, Google Currents’ın yayınlanmasından 5 gün sonra platforma taşınmış olacak.

Google Currents’ın Google Plus’tan bir diğer farkı  iş odaklı bir platform olarak hizmet sunacak olması. Google Currents’te temel odak çalışanların ve iş liderlerinin iletişimde ve paylaşımda kalmalarını sağlamak. Fikir alışverişlerine odaklanmak isteyen platformda, tartışmalar yapılabilecek. Ayrıca kullanıcılar Google Drive’ üzerinden bağlantı, resim ve metin de paylaşabilecek.

Aynı zamanda dijital yayınları dergi formatında sunabilen ve Google’ın arama teknolojisinden yararlanarak  gündemdeki haberler  başlıklar altında incelenebilecek.

Google Currents ismini daha önce de kullanmıştı. Şirketin Google Play Gazetelik’ten önceki dergi uygulaması da bu ismi taşıyordu. Google Play Gazetelik de yerini daha sonra Google Haberler’e bıraktı.     

Currents, Slack veya Microsoft Teams’e de yakından benziyor . 6 Temmuz itibariyle Android ve iOS kullanıcılarına sunulacak olan Currents merakla bekleniyor.

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla! (1-5 arası)

Ortalama / 5. Oy sayısı

Şimdiye kadar oy veren olmadı. İlk sen ol!

Eğer Yazımızı Beğendiysen...

Sosyal Medyada Paylaşabilirsin!

Bu yazıyı beğenmediğinize üzüldük.

Yazıyı geliştirmemize yardım et

Bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi bize iletebilir misin?

Call Now Button
blank
Formu Doldurun, Sizi Arayalım!