Google, Benim İşletmem Uygulamasını Kapatıyor.

google benim isletmem

Google, Benim İşletmem Uygulamasını Kapatıyor.

()

Google İşletme Hesaplarını Yönetmeyi Kolaylaştırıyor ve Benim İşletmem uygulamasını kapatıyor. Bu adımıyla kullanıcı deneyimini iyileştirmek isteyen şirket, özelliği Google Haritalar ve Google Arama’ya entegre edecek. 

Çoğumuzun bildiği gibi Google Benim İşletmem Google arama motorunda  işletmenin ismi ile aratıldığında sayfanın sağ kısmında beliren işletmeye dair isim, fotoğraf, logo, telefon, adres yol tarifi ve işletme hakkında yorumların bulunduğu bir profil kısmıdır. İnternette herhangi bir işletmeyi aradığınızda işletme hakkında bilgilerin bulunduğu en doğru rehber demek de mümkün. Çünkü Google bu işletmeyi kendi veri tabanlarına kayıt etmeden önce adrese posta gönderme, telefon ile doğrulama ya da e-posta ile doğrulama gibi bazı işlemlerden geçiriyor.

Google tarafından kapatılan Google Benim işletmem uygulaması, artık kullanılmayacak. İşletme sahipleri Google Benim İşletmem uygulamasında kullandıkları tüm özellikleri bundan sonra Google Haritalar uygulaması ve Google Aramalar üzerinden kullanabilecek ve işletme profillerini buradan yönetebilecekler.

Yerel işletmelerin, müşterileriyle bağlantı kurmalarını ve işletmelerinin Google‘daki varlığını daha kolay yönetmesini sağlayacak yeni özellikler sürekli geliştirilecek ve güncellenecek. Google olabilecek en iyi deneyimi kullanıcılarına sunmayı planlıyor. 

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla! (1-5 arası)

Ortalama / 5. Oy sayısı

Şimdiye kadar oy veren olmadı. İlk sen ol!

Eğer Yazımızı Beğendiysen...

Sosyal Medyada Paylaşabilirsin!

Bu yazıyı beğenmediğinize üzüldük.

Yazıyı geliştirmemize yardım et

Bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi bize iletebilir misin?