Google, arama sonuçlarının görünümünü değiştirdi!

google arama sonuçları

Google, arama sonuçlarının görünümünü değiştirdi!

()

Arama motoru Google, arama sonuçlarının görünümünde önemli değişikliler yaptı. Artık web site marka ve adresleri daha farkedilebilir olacak. Ayrıca doğal sonuçlarının yukarısında bulunan Google Ads Reklamları‘nda reklam ibaresi daha belirgin hale geldi.

Google, arama motorunu yeniledi. Fakat firma bu kez sonuçların algoritmasını değil, tasarım görünümünü değiştirdi.

Google, arama sonuçlarını site simgeleriyle özelleştirdi!

Geçtiğimiz sene mobil arama sonuçlarında yapılan yenilikler, bu sefer Google arama motorunun masaüstü cihazlarına geliyor. Google’ın belirttiklerine göre artık arama sonuçlarında bulunan reklamlar, kalın bir Reklam ibaresiyle görünecek. Buna ek olarak web sitelerinin favicon olarak geçen simgeleri de tüm arama sonuçlarında site linkinin solunda bulunacak.

google reklam

Google ek olarak kullanıcıların site linklerini daha rahat anlayabilmeleri için, simgelerin yanına ana URL linkini ekleyerek karışık link görünümüne de son verdi. Bu yenilik aynı zamanda web sitelerinde bulunan içerikleri kategorilendirmenin öneminin artacağı şeklinde yorumlanabilir.

Kullanıcıların, yapılan bu güncellemelerle birlikte ulaşacakları bilgilerin hangi web sitelerinden geldiğini daha rahat algılamalarını sağlamak isteyen Google’ın, yeni görünümü herkese kullanıma sunmaya başladı.

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla! (1-5 arası)

Ortalama / 5. Oy sayısı

Şimdiye kadar oy veren olmadı. İlk sen ol!

Eğer Yazımızı Beğendiysen...

Sosyal Medyada Paylaşabilirsin!

Bu yazıyı beğenmediğinize üzüldük.

Yazıyı geliştirmemize yardım et

Bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi bize iletebilir misin?

Call Now Button
blank
Formu Doldurun, Sizi Arayalım!