Google Arama Motorunda Yeni Dönem

google güncelleme

Google Arama Motorunda Yeni Dönem

()

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için radikal değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. 

Google, geçtiğimiz günlerde gelen bilgilere göre SEO yöntemleriyle anahtar kelimelerin aşırı kullanımı ile oluşturulmuş ve içeriği kalitesiz sayfalara karşı önlem almaya başladı. 

Özellikle bazı haber sitelerinde çok sık rastlanan fazla anahtar kelime kullanımı, Google botlarının kafasını karıştırmasına ve içeriğin kalitesinin dikkate alınmadan Google’da üst sıralarda yer almasını sağlıyordu. Birçoğunda bilgi yerine aşırı anahtar kelime kullanımı bulunan yazılar, kullanıcının deneyimini de göz ardı ediyordu. Bunu engellemek isteyen Google, SEO yöntemleriyle algoritmaların dikkatini çekmek için oluşturulmuş yazıları öne çıkarmak yerine kullanıcı odaklı ve faydalı içerikleri öne çıkarmaya karar verdi. 

Hepimizin bildiği gibi Google, piyasada bulunan en gelişmiş arama motorları arasında yer alıyor. İnternette bulunan milyonlarca sayfayı önümüze listelemekle görevli olan Google botları ise bazen kullanıcı odaklı düşünmek yerine belirli bir algoritmaya uygun olarak hazırlanmış sayfaları öne çıkarıyor. İçerik üreticileri de kaliteli içerikler üretmek yerine algoritmaları kandırmayı tercih ediyordu. Ancak Google bu adımıyla içerik üreticilerini de daha kaliteli içerikler üretmeye teşvik edecek gibi gözüküyor.

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla! (1-5 arası)

Ortalama / 5. Oy sayısı

Şimdiye kadar oy veren olmadı. İlk sen ol!

Eğer Yazımızı Beğendiysen...

Sosyal Medyada Paylaşabilirsin!

Bu yazıyı beğenmediğinize üzüldük.

Yazıyı geliştirmemize yardım et

Bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi bize iletebilir misin?