Gmail Reklamlarında Hedefleme Yöntemleri Nelerdir?

gmail reklamları

Gmail Reklamlarında Hedefleme Yöntemleri Nelerdir?

()

Gmail reklamlarının genel anlamına bakacak olursak, gelen kutunuzdaki sekmelerin en üstünde gösterilen etkileşimli reklamlardır. Bu reklamlardan bazıları genişletilebilir. Bu reklamlardan birini tıkladığınızda, tıpkı bir e-posta gibi genişleyebilir. Genişletilmiş reklamda resim, video veya yerleşik form bulunabilir. Gmail reklamları, potansiyel müşterilerle daha kişisel bir biçimde iletişim kurmanıza yardımcı olur.

Nasıl Çalışır?

Elektronik posta ya da kısa adıyla e-mail, günümüzde internet kullanıcılarının en çok kullandığı iletişim araçlarından birisi olarak yer alıyor. İlk olarak sadece metin şeklinde kullanılabilen e-mail sistemi artık çok farklı formatlarda ve amaçlarda kullanıcıların karşısına çıkabiliyor.

Hedefleme Türleri Nelerdir? 

  • Demografik Hedeflemeler: Yaş, cinsiyet, dil, cihaz ve yer hedeflemeleri yapılabilir. Cihaz hedeflemesinde Android ve IOS işletim sistemleri de ayrı olarak hedeflenebilmektedir.
  • İlgi Alanları: Kullanıcıların mail trafiğine göre oluşturulan ilgi alanlarına hedefleme yapılabilir. İlgi alanlarında, Adwords reklamlarında yapılan hedeflemelerdeki gibi kırılım yapılarak daha etkin bir hedefleme yapılabilmektedir.
  • Anahtar Kelimeler: Panelde belirtilen anahtar kelimelere göre de kullanıcı hedeflemesi yapılabilir. Hedef kitlesine uygun anahtar kelimeler seçilebileceği gibi, rakip firmaların isimlerini de anahtar kelime olarak eklenebilir.
  • Alan Adı Hedeflemesi: Kullanıcıların mail trafiğinde geçen alan adlarına göre bir hedefleme yapılabilir.
  • Satın Alma Bilgilendirme Hedeflemeleri: Kullanıcıların, satın aldıkları ürün sonrasında gelen bilgilendirme ya da fatura mailleri ile ilişkili olarak ürün hedeflemesi yapılabilir.
  • Meslek Hedefleme: Kullanıcıların mesleklerine göre hedefleme yapılabilir. Bu hedefleme ile daha spesifik kullanıcılara ulaşılabilir.

Gmail Reklam Sonuç ve Raporlarını Ne Şekilde Görebiliriz?

Gmail Reklamları ile ilgili akla gelecek ilk sonuç, bu tarz reklamların genel olarak görsel reklamlar üzerinden kurgulandığı ve aktif geri dönüş sağladığıdır. Dijital reklam kampanyanızın en üst aşaması olarak Gmail reklamlarını kullanarak aldığımız dönüşleri tüm reklam kampanyalarına yol gösterici olarak kullanabiliyoruz. Gmail reklam sonuç ve raporlarını reklam oluşturduğunuz panelde görebilir, günlük harcama miktarınızı ve reklamlarınızı optimize edebilirsiniz. Gmail reklamları iyi hedeflendiği takdirde tıklama oranları yüksek geri dönüşler alınabilir.

Hedef kitlesinin reklam olarak gördüğü maili başka bir alıcıya yönlendirmesi, silmesi ya da incelenecek olarak işaretlemesi yaptığımız reklamın sonuçlarını hızlı ve kesin bir yolla ölçümlemeye olanak veriyor.

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla! (1-5 arası)

Ortalama / 5. Oy sayısı

Şimdiye kadar oy veren olmadı. İlk sen ol!

Eğer Yazımızı Beğendiysen...

Sosyal Medyada Paylaşabilirsin!

Bu yazıyı beğenmediğinize üzüldük.

Yazıyı geliştirmemize yardım et

Bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi bize iletebilir misin?

Call Now Button
blank
Formu Doldurun, Sizi Arayalım!