Facebook Reklam Görsellerindeki Yazı Sınırını Kaldırdı!

facebook reklam yazı sınırı

Facebook Reklam Görsellerindeki Yazı Sınırını Kaldırdı!

()

Facebook, Reklamverenleri için önemli bir güncelleme yayınladı. Raporlara göre Facebook, reklam görsellerinde % 20’den fazla metin içeren reklamlara ilişkin kısıtlamalarını kaldırıyor.

Sosyal medya uzmanı Matt Navarra tarafından paylaşıldığı üzere Facebook, güncelleme hakkında bilgilendirmek için reklamverenlerle doğrudan iletişime geçiyor ve şunları açıklıyor:

“… artık görsellerinde daha yüksek miktarda metin içeren reklamları cezalandırmayacağız.”

Platform şu anda bu güncellemeyi yansıtacak şekilde belgelerini güncelleme sürecine devam ediyor. Örneğin, reklam görsellerindeki metinle ilgili Facebook Yardım sayfasında, şu anda şöyle diyor:

facebook görsel yazı sınırı

Bu yazının önceki sürümü, belirli reklam sınırlarını şu şekilde özetlemekteydi:

“Kullanıcılar ve reklamverenler için daha iyi bir deneyim oluşturmak için, Facebook, Instagram ve Hedef Kitle Ağı’nda görünen reklamlar, reklamınızda kullanılan görselde bulunan metin miktarına göre taranır. Bu incelemeye göre, resim metni yüzdesi daha yüksek olan reklamlar gösterilmeyebilir.”

Gördüğünüz gibi kural oldukça açıktı. Resimlerinde çok fazla metin bulunan reklamlar onaylanmıyor veya az gösteriliyordu.

Facebook, reklamınızın % 20 kısıtlamasına uygun olup olmadığını kontrol etmek için bir görsel yazı içeriği kontrol aracı bile sağlamaktaydı.

Facebook, reklam görseli kısıtlamalarını kaldırdığı için bu araç şuan görsellere yazı ölçümü yapmıyor.

Facebook’un reklam resimlerindeki uzun süredir devam eden metin kısıtlamaları, birçok reklamveren için büyük zorluklara neden oluyordu. Facebook’un reklam kurallarına uyması için görsellerin tasarımı bozacak şekilde yeniden ele alınması gerekebiliyordu. Bu nedenle bu sınırların kaldırıldığını görmek birçok reklamveren için rahatlatıcı olacak gibi gözüküyor.

Facebook neden görsel metni sınırına sahipti?

Yıllar boyunca Facebook, Facebook ve Instagram kullanıcılarının reklam görsellerinde çok fazla metin bulunan reklamları sevmediklerini ve bu nedenle genel kullanıcı deneyimini iyileştirmek için görsel metinlerinin kısıtlandığını defalarca belirtti.

Görünüşe göre bu yeni güncelleme, % 20’den fazla metin bulunan reklamların normal şekilde görüntüleneceği ve diğer Facebook reklamlarıyla aynı sayıda insana ulaşacağı anlamına geliyor. Resmi açıklamada görebileceğiniz gibi, Facebook hala % 20’den daha az metin içeren reklam resimlerinin daha iyi performans gösterdiğini savunuyor ve reklamverenlere “mesajınızı etkili bir şekilde iletmek için metninizi kısa ve öz tutmalarını” tavsiye ediyor.

Ancak artık, reklam resminize daha fazla metin eklerseniz, reklamınız tüm reklamlar kadar performans gösterebiliyor olacak.

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla! (1-5 arası)

Ortalama / 5. Oy sayısı

Şimdiye kadar oy veren olmadı. İlk sen ol!

Eğer Yazımızı Beğendiysen...

Sosyal Medyada Paylaşabilirsin!

Bu yazıyı beğenmediğinize üzüldük.

Yazıyı geliştirmemize yardım et

Bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi bize iletebilir misin?

Call Now Button
blank
Formu Doldurun, Sizi Arayalım!