E-Ticaret Siteleri Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılmalıdır?

e ticaret sosyal medya yönetimi

E-Ticaret Siteleri Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılmalıdır?

()

Günümüzde markalar için sosyal medya daha çok önem kazanmaya başlamıştır.

Kitap, kozmetik ürün ya da teknolojik cihaz satışı gibi çeşitli ürünlerin satışa sunulması ile arkadaşlarımız ve çevremizle iletişim kurmak için kullandığımız sosyal medya bu noktada işlevini, üzerinden kazanç elde edilen aynı zamanda ticaret amaçlı bir platforma dönüşmüştür.

Satış yapan firmaların daha fazla kişiye ulaşması , ürün ya da malzemelerin site dışarısında da ulaşılabilir olması e-ticaret sosyal medya hesaplarının uzman kişiler tarafından yönetilmesinde  önemli rol oynamaktadır. Burada yaratacağınız farklardan biri rakip firma hesaplarını birebir taklit etmek yerine ürün ve hizmetlerinize özgü çalışmalar yaparak dikkat çekmek olmalıdır. 

Öneriler 

  • Aktif Kullanılan Sosyal Medya 

Hizmetiniz ve yenilikleriniz ile ilgili düzenli yaptığınız paylaşımlar sitenizin ve firmanızın  daha fazla ön planda kalmasını sağlarken sunduğunuz  bilgiler akılda kalıcı olacaktır. Sürekli yapılan güncel paylaşımlar sayesinde sosyal medyada fazla takipçisi bulunan müşterinin, paylaşımlarınızı beğenmesi ya da yorumlamasıyla da birçok kullanıcıya daha kolay erişmiş olacaksınız.

  • Müşteri Gibi Düşünmek

İnsanlara “ nasıl satın alma yaptırırım ?” yerine, “ neler teklif edebilirim ?” üzerine düşünün. Böylece potansiyel müşterilerinize cömert bir hizmet anlayışına sahip olduğunuzu gösterebilirsiniz. Aynı şekilde sevildiğini hisseden müşterilerin de sizi uzun süre tercih etmesini sağlayacaktır. 

  • Yaratıcı Görseller Paylaşmak 

Paylaşacağınız ürünün sağladığı fayda ya da özellikleri ile ilgili hazırlanacak olan görseller/videolar daha yaratıcı o ürüne özgü şekilde tasarlanırsa hem ürünleriniz hem firmanız müşterilerin ilgisini çekecektir.

Ancak site içerisinde yer alan ve satışa sunulan ürünlerin görselleri, firmaların sosyal medya hesaplarında paylaşılırken boyut ve grafik konusunda farklılıklar yaşanabilmektedir. Bu yüzden kullanılacak olan sosyal medya hesaplarına göre görsel içeriklerin düzenlenmesine dikkat edilmelidir.

  • Hediyeler Vermek

 Ürünlerinizi hediye ederek ya da kişiye özel indirimler yaparak hem sitenizin daha fazla ziyaretçi kazanması hem sosyal medyanıza olan ilginin artması için belirli aralıklar ile düzenleyeceğiniz yarışmalar,etkinlikler oldukça etkili olacaktır. 

Bu şekilde sosyal medya hesaplarınızı her zaman güncel ve dinamik şekilde yönetmek kurumsal firma kimliğinizi  olumlu yönde etkileyecektir.

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla! (1-5 arası)

Ortalama / 5. Oy sayısı

Şimdiye kadar oy veren olmadı. İlk sen ol!

Eğer Yazımızı Beğendiysen...

Sosyal Medyada Paylaşabilirsin!

Bu yazıyı beğenmediğinize üzüldük.

Yazıyı geliştirmemize yardım et

Bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi bize iletebilir misin?

Call Now Button
blank
Formu Doldurun, Sizi Arayalım!