Arama Terimleri Raporu Nedir ? Avantajları Nelerdir ?

google arama terimleri

Arama Terimleri Raporu Nedir ? Avantajları Nelerdir ?

()

Google Ads reklamlarına henüz yeni başladıysanız ya da reklam çalışmalarınızda stratejinizi planlanlamayı düşünüyorsanız, çalışmalara başlamadan önce en önemli etkenlerden biri nitelikli potansiyel müşterilere ulaşmak ve onlar tarafından web sitenize tıklanma almaktır. Bunun için sayfanıza giden kullanıcıların nitelikli olduğundan emin olmak için negatif anahtar kelimeleri kullanmanız şarttır. Arama Ağı Reklamlarınız gerçek aramalarla tetiklendiklerinde nasıl performans gösterdiğini öğrenmek için arama terimleri raporunu kullanılmaktadır. 

Seçtiğiniz anahtar kelimeler, geniş eşleme, geniş eşleme düzenleyici, sıralı eşleme gibi eşleme seçenekleri ile hedeflediyseniz; gerçekte hangi kelimelerde gösterim ve tıklama aldığımızı bu rapor sayesinde öğrenebilirsiniz. Yüksek potansiyele sahip yeni anahtar kelimeler belirleyerek, gerçek aramaların eklediğiniz liste ile ne kadar yakından alakalı olup olmadığını görebilirsiniz. 


Google Ads hesabınızdaki reklam performansını en ileri düzeye taşımak için,


  • Tıklanma oranını yükseltme, 
  • Düşük maliyet ile reklam vermek,
  • Edinme başı maliyeti düşürmek. 

Bu stratejileri başarıyla yapabilmek için arama terimleri raporunu sıklıkla kontrol etmelisiniz. Anahtar kelimelerinizin yanı sıra kullanıcıların sizin sayfasına hangi terimlerle geldiğini görmeniz ile gözden kaçırdığını anahtar kelimeleri ekleyebilir, alakasız terimleri negatif olarak ekleyerek bir daha benzeri aramalarda reklamlarınızın görünmez ve tıklama oranınız artarken reklam maliyetleriniz düşmeye başlar.

Avantajları Nelerdir ? 


  • Reklam grubunuza anahtar kelimeler olarak iyi performans gösteren terimleri ekleyebilirsiniz,
  • Tekliflerinizi ayarlayabilirsiniz,
  • Bir arama teriminin sunduğunuz ürünler veya hizmetlerle alakalı olmaması durumunda negatif kelime olarak ekleyebilirsiniz,
  • Mevcut anahtar kelimeler için eşleme türlerinin doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Arama terimleri raporu, reklamlarınızın arama ağındaki gerçek aramalarda ne durumda olduğunu öğrenmek için performans ölçütüdür. Bu raporu kullanarak işletmenizle alakalı olmayan terimleri eleyebilir ve kampanyanızın başarısını arttırabilirsiniz. Bu bütçenizin daha etkili olmasına ve dönüşüm sağlamayan aramaları azaltmanıza yardımcı olur.

anahtar kelime

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla! (1-5 arası)

Ortalama / 5. Oy sayısı

Şimdiye kadar oy veren olmadı. İlk sen ol!

Eğer Yazımızı Beğendiysen...

Sosyal Medyada Paylaşabilirsin!

Bu yazıyı beğenmediğinize üzüldük.

Yazıyı geliştirmemize yardım et

Bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi bize iletebilir misin?

Call Now Button
Formu Doldurun, Sizi Arayalım!