Adobe Photoshop’tan Yeni Nesne Seçim Aracı

photoshop yeni nesne secim araci

Adobe Photoshop’tan Yeni Nesne Seçim Aracı

()

Adobe, Photoshop’un “nesne seçim” aracının çok daha geliştirilmiş bir versiyonunu kullanıcılara sundu. Adobe, yayınladığı bir video ile yeni nesne seçim aracının marifetlerini kullanıcılara gösterdi.


Photoshop’un “Sihirli değnek” ve “Nesne seçim” araçları programda en yaygın olarak kullanılan araçlardı. Adobe bu araçların kullanımını yapay zeka iledaha  kolay ve işlevsel hale getirmek için gelişimini sürdürüyor. 


Adobe Photoshop, yayınladığı bir video ile Yeni Nesne Seçim Aracı’nın neler yapabildiğini gösterdi. Adobe Sensei yapay zeka teknolojisi sayesinde oldukça başarılı seçimler yapan Yeni Nesne Seçim Aracı, fazla çaba gerektirmeden nesneleri kendi algılıyor ve seçebiliyor. Nesne Seçim Aracı’nın geliştirilmiş halinde renge ve nesne tanımlamaya dayalı olarak görselde bulunan ögeler tek tek seçilebiliyor.


Yeni Nesne Seçim Aracı, sadece tıklama ve sürükleme işlemi ile kullanılabiliyor. Photoshop Ürün Yöneticisi Meredith Stotzner’in gösterdiği örnek videoda, program bere takan bir insanın başından bereyi zahmetsizce seçebiliyor. Bir yemek görselinden kolayca biberler seçilip kesilebiliyor. 

Photoshop Yeni Nesne Seçim Aracı

Photoshop’un geliştirilmiş nesne seçim aracı, fazladan çaba harcamadan seçim yapmanıza olanak sağlarken, objeleri yalnızca bir çerçeve olarak değil aynı zamanda kement aracını kullanarak da seçmenizi olanak sağlıyor.

Gün geçtikçe gelişen yapay zeka kullanımı birçok alanda işleri oldukça kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla! (1-5 arası)

Ortalama / 5. Oy sayısı

Şimdiye kadar oy veren olmadı. İlk sen ol!

Eğer Yazımızı Beğendiysen...

Sosyal Medyada Paylaşabilirsin!

Bu yazıyı beğenmediğinize üzüldük.

Yazıyı geliştirmemize yardım et

Bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi bize iletebilir misin?

Call Now Button
Formu Doldurun, Sizi Arayalım!